geleceğin yapıları
Tarım Ve Hayvancılık

Tarım ve Hayvancılık

Tarım ve Hayvancılık

TARIM, HAYVANCILIK ve ÇİFTLİK ORGANİZASYONU

Tarım ve hayvancılık yapımı ile ilgili ülkemizde eksik bilgi ve yanlış yöntemlerin sebebiyet verdiği ve birer handikaba dönüştüğünü gözlemlediğimiz maliyetlerin olduğu görüşündeyiz.

 

Tarım ve hayvancılığın bir arada yürütülmesinin maliyetler noktasında önem arz ettiğini düşünmekteyiz.

 

Tarım üretim artıklarının hayvancılıkta yem maliyetini düşürdüğü, hayvan gübresinin ise azottan arındırılması ile tarıma katkı sağladığı bilinmektedir. Ayrıca çiftlik ve ekim arazisi mimarisinin, üretime doğrudan etkileri olduğunu araştırmalarımız göstermiştir.

 

Türkiye’nin son derece verimli toprakları ve elverişli bir iklimi bulunmaktadır.

 

Tarım ve hayvancılık ile ilgili pilot bölge olarak gördüğümüz Kocaeli iline bağlı Kandıra ve İzmit ilçelerindeki tarım arazilerimizde çiftlik kurulumu projelendirmemiz devam etmektedir.

 

Çiftlik inşaatlarımızın tamamlanmasıyla birlikte yatırımcılarımıza ait arazilerde de tarım yapılması ve kar paylaşımı ile ayrıca kazanç sağlanması planlarımız dahilindedir. Ancak buradaki esas amacımız ülkemizde tarım ve hayvancılığın yaygınlaşmasına katkı sağlamaktır. Arazi sahibi müşterilerimizi sürece dahil ederek aileleriyle birlikte doğanın keyfini sürerken, organik ürünlere kendi elleri ve çabalarıyla ulaşmalarını sağlamak, çocukların bu bilinçle yetişmesine bir nebzede olsa olanak sağlamaktır.